Oto X1D

Bezlusterkowy Hasselblad. O połowę lżejszy niż cyfrowa lustrzanka średnioformatowa. Kolejna rewolucja w świecie fotografii.Inspirowany klasycznym, skandynawskim wzornictwem. Niewielki i poręczny. Ergonomią bije na głowę każdą inną kamerę tej klasy.Ręcznie wykonany w Szwecji X1D łączy w sobie siedemdziesięcioletnie doświadczenie naszych konstruktorów z fantastycznymi osiągami. Na tyle mały, żeby mieć go przy sobie – na tyle potężny, żeby sfotografować wszystko.

Interfejs

Dotykowy ekran wysokiej rozdzielczości daje dostęp do wszystkich funkcji aparatu. Interfejs jest intuicyjny i przejrzysty. Oparte na iko- nach menu jest czytelne. Łatwo je spersonalizować i błyskawicznie skorzystać z wszystkich funkcji i nastaw. Tryb poglądu zdjęć obsłu- gujesz gestami – błyskawiczne przeglądasz i powiększasz zdjęcia. Wizjer elektroniczny o rozdzielczości 2.4 MP jest szybki i kontrastowy. Zapewnia jasny i ostry podgląd kadru nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Nowe obiektywy

Aparat X1D jest podstawą nowego systemu. Nowe obiektywy to jego kolejna część. Szkła zaprojektowano tak, by w pełni wykorzystać fan- tastyczny potencjał aparatu – rozdzielczość i zakres tonalny. Obiek- tywy XCD charakteryzują się doskonałą ostrością w całym obszarze kadru, a wady optyczne zostały wyeliminowane. W dodatku – tak jak aparat – są lekkie i kompaktowe. Stylistycznie kontynuują elegancki design korpusu. A jeśli korzystałeś wcześniej z Hasselblada H – za pomocą adaptera bez problemu podłączysz swoje stare obiektywy do nowego korpusu.

Oto szersze spojrzenie

Konstrukcja bezlusterkowa pozwoliła nam zmieścić 50­-milionowy,
średnioformatowy sensor w mniejszej przestrzeni, niż korpus
przeciętnej lustrzanki mało­ obrazkowej. Po raz pierwszy w his-
torii fotografowie otrzymują legen­darną jakość średniego formatu
Hasselblada w tak kompaktowym urządzeniu. Rozpiętość tonalna
aparatu to 14 przysłon – gwarantuje doskonałe odwzorowanie detali
i niuansów kolorystycznych od głębokich cieni do najjaś­niejszych
obszarów kadru.